MASAŻ BAMBUSEM
NA CZYM POLEGA?
Masaż bambusem jest masażem pobudzajacym tkanki głębokie. Wykonany za pomocą specjalnych kijków bambusowych , działa relaksacyjnie oraz leczniczo. Ogrzanie kije wałkują mięśnie , co prowadzi do ich natychmiastowego rozlużnienia. Jednocześnie dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy oraz złagodzenia wszelkich dolegliwości bólowych. Masaż całego ciała zwykle zaczyna się od stóp. Następnie masażysta stopniowo przesuwa się ku górze ..aż do karku - a wszystko po to , by ponownie zakończyć na stopach. W zależności od masowanej części ciała , używa się kijków różnej długości.
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ MASAŻ BAMBUSEM?
Okazuje się że wykazuje on szereg cennych właściwości , a przy tym bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Nie podrażnia skóry , działając jednocześnie przeciwbakteryjnie. Dodatkowym atutem jest fakt , że pałeczki bambusowe stanowią bogactwo związków krzemu , w efekcie czego działają jako silne piezoelektryki . Pocieranie i rolowanie po skórze prowadzi do wytworzenia potencjału energetycznego , dając potężny zastrzyk energii. Masaż więc łagodzi także stany zmęczenia.
EFEKTY
Masaż bambusem działa na organizm całościowo. Pozwala uzyskać stan pełnego odprężenia , regeneracji i rewitalizacji. Działając relaksująco , zmniejsza napięcie nerwowe , poprawia samopoczucie oraz łagodzi stany depresyjne - wpływając pozytywnie na psychikę. Umożliwia zwiększenie elastyczności skóry , w efekcie czego przyczynia się do wymodelowania sylwetki. Działanie masażu sprowadza się również do usprawnienia krążenia limfatycznego i żylnego oraz do zwiększenia elastyczności mięśni i ścięgien.
ZALECENIA DO MASAŻU
- Nadmierny stres
- Przemęczenie
- Pogorszone samopoczucie
- Bóle głowy
- Bóle pleców
- Bóle mięśniowe
- Pogarszający się stan skóry
- Ponadto masaż bambusami , zwiększając elastyczność i jędrność sylwetki , pozwala pozbyć się cellulitu. Podczas masażu dochodzi bowiem do pobudzenia krążenia krwi i limfy , w efekcie czego nieestetyczne grudki i nierówności znikają.
PRZECIWWSKAZANIA
- Schorzenia przebiegające ze stanem zapalnym
- Powiększone węzły chłonne
- Skłonność do krwotoków
- Ciąża
- Choroby nowotworowe
W trosce o swoje bezpieczeństwo oraz aby wyeliminować jakiekolwiek ryzyko, warto przed przystąpieniem do zabiegu przekazać informacje o ewentualnie istniejących schorzeniach. Wówczas specjalista określi czy choroba faktycznie jest przeciwwskazaniem do masażu.
powrót na górę strony