KORYGOWANIE WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI
implanty drutowe (klamry)

Korygowanie wrastających paznokci - Warszawa

Wrastający paznokieć to często spotykana dolegliwość, niezwykle bolesna i utrudniająca codzienne funkcjonowanie. Choć nie jest to regułą, najczęściej schorzenie to dotyka dużego palca u stopy i polega na wbijaniu się płytki paznokciowej w otaczające ją tkanki wału paznokciowego. W efekcie dochodzi do stanu zapalnego. Ból jest coraz bardziej dotkliwy, pojawiają się obrzęki i zaczerwienienie, a następnie wysięk ropny i ziarnina. Przekłada się to na coraz większe trudności z chodzeniem. Czasami dochodzi do tego, że wrastające paznokcie zmieniają swój kształt i zaczynają się rolować. Ponadto zaniedbanie postępujących zmian może skutkować zakażeniem bakteryjnym lub grzybiczym.

Przyczyną wrastania paznokcia może być m.in.:

Wrastający paznokieć jest często bagatelizowany do momentu, w którym nie zacznie mu towarzyszyć dotkliwy ból, wtedy najczęściej trafiamy z takim problemem prosto do chirurga, gdzie dochodzi do zabiegu chirurgicznego - ekstrakcji paznokcia. Istnieją jednak mniej inwazyjne metody, które mogą pomóc w pozbyciu się dokuczliwego problemu, a z których pacjenci niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy.

Klamry na wrastające paznokcie

Klamry na wrastające paznokcie stanowią skuteczną alternatywę dla usuwania płytki paznokcia. Klamry to najszybsza, najskuteczniejsza i co najważniejsze mało inwazyjna i niebolesna metoda walki z problemem wrastających paznokci.

Przeprowadzany w naszym gabinecie w Warszawie zabieg zakładania klamry na wrastający paznokieć, polega na zdezynfekowaniu palca lub całej stopy, następnie specjalista ocenia typ wrastającego paznokcia i dobiera odpowiednią klamrę. Mierzy ramię klamry i przycina ją na odpowiednią długość, po czym nakłada klamrę i odpowiednio skręca. Na klamrę nakładany jest żel, który utwardzany jest w lampie UV. Żel nakładany jest celem zapobiegania zaciąganiu się rajstop lub skarpetek.

Nałożona na paznokieć klamra zazwyczaj przynosi natychmiastową ulgę, uśmierza wcześniejszy ból i zapobiega dalszemu wrastaniu paznokcia.

Jesli masz problemy z wrastającymi paznokciami, często występują u ciebie stany zapalne - zapraszamy. Wykonujemy różnego rodzaju implanty drutowe (klamry), dobierając odpowiednią technikę do występującego problemu.

> powrót na górę strony