FISH PEDICURE

Fish spa, pedicure - WarszawaInaczej rybi pedicure lub ichtioterapia. Fish pedicure wywodzi się z krajów Dalekiego Wschodu i szturmem opanował salony kosmetyczne na całym świecie, stając się prawdziwym hitem oraz podstawowym zabiegiem. Chcesz skorzystać z fish SPA w Warszawie? Zobacz ofertę Las Palmas!

Przebieg zabiegu

Do zabiegu fish pedicure wykorzystane są bezzębne rybki GARRA RUFA, które w sposób bezbolesny, nieinwazyjny i przyjemnie łaskoczący usuną zrogowaciały naskórek, poprawią mikrokrążenie, czyniąc skórę stóp gładką i aksamitną. W ciągu ostatnich kilku lat te małe, pochodzące z Turcji niepozorne rybki zatrzęsły przemysłem kosmetycznym, stając się gwiazdami wielu salonów, oferujących fish SPA. Fish pedicure zaczyna się od dokładnego obejrzenia stóp, jeśli na skórze znajdują się ranki, otarcia czy zmiany grzybicze to taka osoba nie zostanie dopuszczona do zabiegu. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań nasze stopy zostają poddane dezynfekcji i dokładnemu umyciu. Dopiero tak przygotowane stopy mogą skonfrontować się z żądnymi martwego naskórka rybkami. Wkładamy nogi do akwarium, a setki małych rybek uzbrojonych w podwójny aparat przyssawkowy bezboleśnie i skutecznie ścierają martwy naskórek stóp, nie naruszając głębszych tkanek skóry.

Podczas zabiegu fish pedicure rybki nie tylko wykonują peeling naszych stóp. W czasie pracy wydzielają enzym zwany DITHRANOLEM, który pomaga przy leczeniu chorób skóry zwłaszcza: łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, łagodzi enzemy, jak również zmniejsza tendencję do rogowacenia naskórka. Fish SPA to zabiegi dla urody, ale także dla zdrowia.

Zwolennicy tego zabiegu wymieniają szereg innych zalet fish pedicure: odprężenie, relaks, przyjemne łaskotanie, bezbolesność.

Woda, w której pływają rybki jest cały czas filtrowana, czyszczona chemicznie, biologicznie i mechanicznie oraz naświetlana.

Zabieg fish pedicure trwa od 20 do 30 minut.

PRZECIWWSKAZANIA:

Czy fish pedicure jest bezpieczny?

Fish pedicure to osobliwy zabieg, który budzi tyle samo zainteresowania co kontrowersji. Choć w Polsce nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia po wizycie w fish SPA to sceptyczne głosy nie milkną i dotyczą higieniczności zabiegu. Uspokajamy wszystkich, których to niepokoi. W salonie Las Palmas woda w której przebywają rybki jest cały czas filtrowana (chemicznie, biologicznie i mechanicznie), a akwarium oświetlone jest światłem UV, które zabija 99,9% bakterii. Woda w której pływają rybki jest czysta i bezpieczna dla ludzkiej skóry, a jej próbki są okresowo badane. Naczynia w których przygotowuje się stopy do zabiegu za każdym razem są myte i dezynfekowane preparatem o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym, dezaktywujące wirusy ( HBV, HCV, HIV ) oraz rotawirusy. Część specjalistów pokłada duże nadzieje w małych rybkach uważając że w przyszłości zabiegi fish SPA mogą leczyć łuszczycę , enzemę , trądzik, a nawet oparzenia. Zachęcamy, aby uzupełnieniem tego zabiegu był klasyczny pedicure.

Jak przygotować się do zabiegu?

Fish SPA w Warszawie? Zapraszamy do nowoczesnego i eleganckiego Las Palmas!

powrót na górę strony