CEL MASAŻU AYURVEDYJSKIEGO

Masaż Ayurvedyjski wykonywany jest z wykorzystaniem wielu technik rozgrzewających i łagodzących napięcia , pochodzących z najstarszej sztuki medycznej. Poprzez wpływ wywierany na poszczególne układy organizmu ,masaż ayurvedyjski pełni wiele funkcji. Istota masażu ayurvedyjskiego wiąże się z ruchem energii w ciele. Do masaży klasycznych stosuje się oleje, olejki eteryczne , proszki ziołowe - skuteczne zioła detoksykujące o działaniu anty- septycznym , anty - zapalnym i złuszczającym. Po rozgrzaniu i rozciągnięciu ciała według indywidualnych predyspozycji, każda sesja masażu przywraca harmonię i równoważy energię oraz pomaga utrzymać właściwą elastyczność ciała . Głębokie oddychanie pomaga odblokować układ emocjonalny i wyciszyć się. Celem masażu ayurvedyjskiego jest przywrócenie energii życiowej zwanej ,,prana" krążącej po ciele w ,,nadis" . NADIS to niewidzialne dla ludzkiego oka kanały rozprowadzające energię do wszystkich narządów i obszarów ciała. Przywrócenie harmonijnego przepływu energii poprzez stymulację punktów akupresurowych - skutkuje zdrowiem fizycznym , psychicznym i duchowym. Przez równoważenie energii ciała można zapobiegać chorobom i prxywracać zdrowie choremu organizmowi.

Masaż ,oprócz mechanicznego działania skierowanego na powierzchnię skóry - /poszczególne kanały i punkty energetyczne inaczj zwane punktami życia/- równocześnie energetyzuje poszczególne części organizmu. Podczas masażu Ayurvedyjskiego następuje stymulacja organizmu do samoregulacji, samoregeneracji a w efekcie do zdrowienia. Na tym polega mechanizm działania leczniczego i regenerującego, trudno wytłumaczalny z wyłącznie biochemechanicznego punktu widzenia. Dość skutecznie może uzupełniać , a niekiedy nawet zastępować leczenie farmakologiczne, bądź chirurgiczne. Harmonia i równowaga umysłu , serca i ducha rozpoczynają proces wewnętrznego uzdrawianiauzdrawianiu, rewitalizacji i odmładzania ciała fizycznego , emocjonalnego i duchowego. Masaże Ayurvedyjskie wykorzystuje się w ramach szeroko pojętej profilaktyki zdrowia. Składają się one z serii zabiegów:

KORZYŚCI MASAŻU AYURVEDYJSKIEGO

W zaburzeniach układu krążenia ,nerwowego , hormonalnego , trawiennego - działa energetyzująco i regenerująco , przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu , niweluje doznania traumatyczne, stanowi element terapii odmładzających ,zapewniając zdrowy wygląd i jędrność ciała.

ZALECENIA

> powrót na górę strony