Masaże i zabiegi Ajurwedyjskie w salonie Las Palmas

Masaż ajurwedyjski - Warszawa

Ajurweda w salonie Las Palmas

Ajurweda stanowi niekonwencjonalną metodę terapii wywodzącej się ze starożytnych Indii. Główna koncepcja Ajurwedy opiera się na założeniu, że ciało i psychika tworzą nierozerwalną całość, dlatego organizm będzie prawidłowo i zdrowo funkcjonował, tylko wtedy, jeśli samopoczucie fizyczne i psychiczne człowieka idą w parze.

Wszelkie choroby i dolegliwości zależą od ogólnej równowagi ciała. Dlatego zabiegi ajurwedyjskie, które mają polegać na zniwelowaniu wszelkich chorób i dolegliwości wykonywane są w taki sposób, aby oddziaływały na cały organizm, a nie tylko nie jego pojedyncze, chore części.

Masaż ajurwedyjski - masaż całego ciała

Jednym z podstawowych zadań masażu wykonywanego w naszym gabinecie w Warszawie jest oczyszczenie ciała z nagromadzonych w nim toksyn. Dlatego podczas masażu aplikowany na skórę jest ciepły olejek, dzięki któremu rozszerzają się pory skóry i toksyny usuwane są lepiej i szybciej z organizmu. Dzięki ruchom masażysty i masowaniu skóry ciepłym olejem, masaż działa leczniczo na nasz system nerwowy. Masaż ajurwedyjski zapewnia głęboki relaks, eliminuje stres i usuwa zmęczenie. Polecany jest osobom cierpiącym na nerwice, bezsenność, osobom przepracowanym i przemęczonym, mającym problemy z koncentracją i pamięcią. Stanowi doskonałą metodę na odstresowanie, przełamanie kłopotów ze snem, poprawę przemiany materii, czy pozbycie się problemów trawiennych.

Zachowanie duchowo - fizycznej równowagi w organizmie

Zanim poddamy się masażowi ajurwedyjskiemu, masażysta określi naszą energię, która krąży w organizmie, tzw. dosha (doszę). Wyróżnia się trzy doshe: vata, pitta i kapha. Podczas masażu na ciało aplikowany jest odpowiednio dobrany do określonej doshy olej. Najczęściej wykorzystywany jest olej sezamowy, zawierający wartościowe kwasy tłuszczowe, żelazo, fosfor, magnez, miedź i wapń. Składniki te mają pozytywny wpływ na skórę i komórki nerwowe. Generalnie wszelkie wykorzystywane do masażu oleje to eliksiry młodości, mają niesamowite właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Olej podgrzewa się do temperatury ciała, ponieważ wtedy skóra go lepiej wchłania. Stosowane techniki masażu to klepanie, ugniatanie i uciskanie w intensywności zależnej od doshy pacjenta.

Zapraszamy do naszego salonu Las Palmas w Warszawie na ciekawe doznania i niesamowite odprężenie związane z masażem ajurwedyjskim.

powrót na górę strony